Eltrinex V4Pro

TOP 46 v kategorii Diktafony

Eltrinex V4Pro

profesionální digitální diktafon s kapacitou 4GB Profesionální digitální diktafon se záznamem do formátu MP3. Paměť diktafonu o kapacitě 4 GB pojme až 588 hodin kvalitního...
1 990 Kč

• Vysoká citlivost
    • Manual
    • Balení
    • Kvalita doplňků-zpracování není úplně na nejvyšší úrovni

Diktafon dobře plní svou funkci , tj.zaznamenává zvuk a má opravdu vynikajicí citlivost.Mírný nedostatek je, že od zapnutí záznamu do skutečného začátku zaznamenávání zvuku uběhnou cca 1-3 vteřiny.Je potřeba si na to zvyknout a počítat s tím.Sám jsem dostal přístroj s malinkou vadou na povrchovém zpracování a to zamrzí, jsem asi perfekcionista a mám rád veci ve 100% pořádku.Taky kvalitu dílenského zpracování příslušenství bych hodnotil známkováním jako ve škole známkou dvě mínus až tři , tedy dobrá. Ne co do funkčnosti , tam je to na výbornou , ale zpracování.Například ale dodaná sluchátka jsou na výbornou.Vzhledem k cene přístroje (890,-) si ale není na co moc stěžovat.Zavádějicí je údaj na stránkách prodejce že přístroj zaznamenává do souboru wav, buď tuto funkci neumím aktivovat a nebo tam není.Dodaný cz návod je úplně k ničemu , jako by nebyl a aj.originál není , rovněž krabice je prapodivná , bez jediného nápisu a nikde není ani zmínka o výrobci. Můžu jen hádat kde se byl výrobek vyrobený , není ani odkaz na stránky výrobce.Přijde mi to celé jako pokutný dovoz se snahou zatajit výrobce.V dnešní době každý kdo něco vyrobí a navíc vcelku kvalitně se chlubí a dělá si reklamu, tady je naprostá anonymita a to zaráží a můžu se jen domnívat proč.Možná proto , že přístroj lze sehnat v zahraničí za zlomek ceny u nás ?

• + Cena
    • - Nemožnost nahrání zvuku přímo do wav, ukládá se v již komprimovaném mp3.
    • - Vhodný nejspíš jen jako diktafon na nahrání hlasového záznamu
    • - Hlasitější zvuk lehce "přebuří" mikrofon diktafonu

Vybral jsem si jej pro jeho cenu. Potřeboval jsem rekordér, kterým bych mohl pořizovat záznamy z živých vystoupení kapely přímo připojením do mixpultu.
    Nahrávky bohužel vykazují kvalitativní nedokonalosti, což je nejspíše přímoúměrné pořizovací ceně. Když přimhouřím obě uši, dá se hovořit o použitelných demo nahrávkách, ale na CD kvalitu mohu zapomenout.
    Do budoucna budu určitě potřebovat něco kvalitnějšího, protože při požadavku na kvalitní zvuk se šetřit nevyplácí.

• Cena odpovídá kvalitě.
    • Delší doba zapnutí.
    • Chybí kontrola úrovně nahrávání.

Splňuje mé požadavky a cenu.
    Zatím tetuji.Jsem zatím spokojen.
    Používání v pohodě.

Integrovaný reproduktor
MP3 / WMA
Linkový vstup

profesionální digitální diktafon s kapacitou 4GB

Profesionální digitální diktafon se záznamem do formátu MP3. Paměť diktafonu o kapacitě 4 GB pojme až 588 hodin kvalitního záznamu, který lze ukládat do vybraných složek. Diktafon obsahuje i řadu doplňkových funkcí, nastavení data a času, funkci timer pro časované nahrávání, možnost nastavení citlivosti mikrofonu, potlačení šumu, nahrávání z externích zdrojů přes line-in vstup apod. Kvalitní poslech záznamu zajišťuje výkonný reproduktor.

Vysoká kvalita záznamu a reprodukce.

Paměť 4 GB (588 hodin záznamu).

Přímý záznam do MP3.

Přehrávání MP3 a WMA.

TIMER pro automatické nahrávání.

Nastavení citlivosti mikrofonu.

Funkce potlačení šumu a funkce VOR.

Dlouhá výdrž na baterie.

Jednoduchá obsluha. Digitální diktafon Eltrinex V4Pro se řadí mezi profesionální digitální diktafony disponující vysokou kvalitou záznamu přímo do formátu MP3. Zvukový záznam je tak možno snadno přehrát na libovolném PC, či archivovat bez nutnosti instalace dalšího software a převodu do kompatibilních formátů. Ani pro připojení k počítači diktafon Eltrinex V4Pro nevyžaduje instalaci žádného software - diktafon podporuje funkci Mass Storage a proto se po připojení k PC hlásí jako nový disk. Záznamy lze tedy zkopírovat jako z klasického flash disku. Do diktafonu lze také nahrávat libovolná data a tedy využít jej i jako flash paměť.

Mimo funkce diktafonu umožňuje Eltrinex V4Pro přehrávat hudební soubory MP3 a WMA, a to jak na sluchátka tak i přes vestavěný reproduktor. Vlastní zvukový projev lze korigovat s využitím přednastavených ekvalizérů. Přehledný segmentový display zobrazuje všechny potřebné informace o záznamu, stavu baterie a nastavení diktafonu.

Záznam zvuku lze pořídit pomocí vestavěného stereo mikrofonu, externího (stereo) mikrofonu nebo z jiného zařízení (line-in). V případě mikrofonu lze nastavit 2 úrovně citlivosti. Dostupná je i funkce VOR, která umožňuje automaticky aktivovat záznam jen ve chvíli, kdy je detekován zvukový signál. V průběhu záznamu lze přes připojená sluchátka odposlouchávat záznam, a ověřit si, zda diktafon zaznamenává zvuk v dostatečné kvalitě. V průběhu záznamu lze také aktivovat funkci potlačení šumu.Diktafon Eltrinex V4Pro také umožňuje provádět časovaný záznam pomocí funkce TIMER, která dle nastaveného času aktivuje nahrávání ve stanovenou dobu, provede záznam o přednastavené délce a opět se vypne.

Možnosti volby kvality záznamu hlasu (MP3):

Stereo SHQ 128 kbps / 16 KHz (stereo)

Stereo HQ 64 kbps / 16 KHz (stereo)

SP 16 kbps / 16 KHz (mono)

Možnosti volby kvality záznamu přes line-in (MP3):

Stereo SHQ 128 kbps / 44 KHz (stereo)

Stereo HQ 80 kbps / 44 KHz (stereo)

SP 32 kbps / 44 KHz (mono)

Napájení diktafonu pak probíhá pomocí dvou AAA baterií, které zajišťují nadstandardní délku výdrže. Mezi doplňkové funkce patří možnost aktivace zvukového signálu (pípnutí), které signalizuje stisk každého ovládacího prvku. Záznamy lze dělit do 4 přednastavených složek A,B,C,D. Do každé složky je možno uložit 99 záznamů.

Příslušenství: Diktafon Eltrinex V4Pro , sluchátka, USB kabel, externí stereo mikrofon, externí mono mikrofn, redukce pro odposlech z tel. linky, line-in kabel, manuál.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Kvalita doplňků-zpracování není úplně na nejvyšší úrovni

• Relativně slušná citlivost
    • Vcelku nízká cena - 890,- kč
    • Doba začátku záznamu zvuku cca 4-5 vteřin od stisku rec.tlačítka
    • Absence něčeho co by se dalo nazvat manual bez ohledu na jazyk

Můj dojem je velmi rozporuplný . Na jednu stranu má diktafon poměrně dobrou citlivost ale když chci poznamenat myšlenku , tak stisknu tlačítko rec. , kontrolka nahrávání svítí symbol na displeji ukazuje že přístroj provádí záznam ale nezaznamenává . Začne zaznamenávat asi 3-5
    sekund od stisku tlačítka rec a mezitím klame , takže máte záznam o minimálně jednu větu kratší a to čekání když o něco jde je opravdu nekonečné.Toto je můj subjektivní názor.Jinak přístroj má bohaté příslušenství , stereo mikrofon viz foto , lze odejmout , potom mono mikrofon na klopu , sluchátka , propojovací kabel jack 3,5mm/jack 3,5mm stereo pro line-in a adapter pro záznam hovorů s tel. linky.Manual nemá cenu komentovat, něco tak hrozného jsem nikdy ještě neviděl.

• Je až neuvěřitelné na jakou vzdálennost dokáže zaznamenat hovor.

I přes zavřené okno lze pořídit srozumitelný záznam. V pohodě zaznamená rozhovor i přes kapsu kožené bundy.
    Novější model již nahravá do WAW

• + Cena
    • - Nemožnost nahrání zvuku přímo do wav, ukládá se v již komprimovaném mp3.
    • - Vhodný nejspíš jen jako diktafon na nahrání hlasového záznamu
    • - Hlasitější zvuk lehce "přebuří" mikrofon diktafonu

• Cena odpovídá kvalitě.
    • Delší doba zapnutí.
    • Chybí kontrola úrovně nahrávání.

Splňuje mé požadavky a cenu.
    Zatím tetuji.Jsem zatím spokojen.
    Používání v pohodě.
    Ano.
    Cena + kvalita.
    Zatím neplánuji.

• Slušný výkon za přijatelnou cenu
    • Zní to paradoxně, ale extrémně citlivé mikrofony.

Toto zařízení jsem zakoupil za účelem nahrávání mluveného slova, pro tento účel taky bylo vyrobeno. Moje recenze bude hlavně zajímat ty, kdo pořizují záznamy soudních jednání nebo skryté nahrávky, kde je kladen velký důraz na zřetelnost mluveného projevu. Závěr mého hodnocení uvedu raději hned, aby nedošlo k nedorozumění. Eltrinex V4 PRO zcela vyhovuje.
    Budu hodnotit hlavně kvalitu pořízeného zvuku. Hodnotit funkce či vzhled je naprosto zcestné, protože vám je na nic, když má přístroj 200 funkcí, ale nedokáže kvalitně nahrát zvuk.
    Když jsem diktafon vybalil, tak jsem okamžitě testoval. Návod na použití můžete rovnou vyhodit, protože ho psal naprostej blb. V dnešní době mob. tel. , kamer atd. si s tímto diktafonem poradíte samy i bez návodu.
    Nelekněte se. Nastavení z výroby je na nejnižší možné kvalitě záznamu, takže můj první dojem byl naprostým zklamáním. Zvuk i když převedete do PC je děsný – roztříštěný. Jako když si na tržnici koupíte magnetofon, pětkrát s ním švihnete o zem a pak zapnete – prostě chrčák.
    Na všech obrázcích je diktafon vyobrazen s již nasazeným směrovým stereo mikrofonem a výrobce moc dobře ví proč. Protože s ním pořídíte nejlepší záznam.
    Takže, když ho sejmete, tak na vás vykouknou dva vestavěné stereo mikrofony, které při nastavení nahrávání v nejvyšší kvalitě SHQ a nejvyšší nastavené citlivosti mikrofonů HI dokážou pořídit obstojnou nahrávku.
    Jiný kafe je, když na diktafon nasadíte již zmíněný směrový stereo mikrofon. Sice se sníží hlasitost nahrávky o cca 20% , ale dosáhnete čistší záznam.
    A konečně externí kabelový mikrofonek. Ten zeslabí hlasitost záznamu o 30%, ale paradoxně dosáhne nejvyšší čistoty záznamu – je to tím , že není tak citlivý.
    A tím jsme se dostali k citlivosti vestavěných a směrových mikrofonů. Jsou extrémně citlivé. Takže, když při nastavení maximální citlivosti HI budete do mikrofonu hovořit ze vzdálenosti menší jak cca 2m, tak je doslova přetížíte a výsledkem bude již zmiňované chrčení. Je třeba jaksi dopředu předvídat jak daleko bude zdroj zvuku a podle toho upravit i citlivost mikrofonů.
    Ty jsou naprosto vhodné pro nahrávky zvuků ze vzdálených zdrojů ! A to budete koukat ! Dokázaly zachytit tikot kuchyňských hodin na vzdálenost 8 metrů, manželskou hádku na vzdálenost cca 35 metrů a to v doslovném zřetelném znění !
    Takže závěr. Naprosto vhodný stroj na pořízení nahrávek ze vzdálených zdrojů. Vzhledem k tomu, že disponuji ještě zařízením , které nahrává zvuk v kvalitě Dolby Digital, tak hodnotím Eltrinex V4 PRO za 2 na stupnici 1-5. K jedničce má ještě hodně daleko.
    A poslední věc, která se týká nahrávání zvuku, je možnost přes vstup line in digitalizovat třeba steré vinylové desky nebo pořizovat nahrávku z CD přehrávače přes přiložený kabel 3,5 mm stereo jack. ZAPOMEŇTE !!! Nahrávku sice pořídíte, ale v příšerné kvalitě, nehodící se ani pro zkopírování do levného mobilního telefonu.

• , zakoupeno v VideoTech.cz

• Plná spokojenost,malý a dobře nahrává,skoro jako moje kamera.
    • Spíše náhoda
    • Zatím nic.

Byla to spíš náhoda i dobrá cena.
    Je malý lehký,dobře nahrává,skoro jako moje kamera,která je dost kvalitní.

• !!!!!!
    • Mel by mit timer na tyden

!!!

• Kvalita záznamu
    • Doplňkové funkce
    • Vzhledem k ceně kvalitní výkon
    • Bohatý obsah balení
    • Kvalitní kovové zpracování
    • Slabý reproduktor
    • Poměrně nepohodlné menu a pohyb v něm
    • Blikající LED kontrolka

Podle recenzí jsem si myslel, jaký udělám skvělý nákup, ale zas až takové terno to není. Diktafon má své klady i zápory a jeho kvalita odpovídá ve výsledku ceně. Na svoji cenu má oproti konkurenci vyšší kapacitu, srovnatelnou výbavu doplňkových funkcí - potlačení šumu, aktivace hlasem, přehrávání smyčky, několik režimů kvality záznamu i citlivosti mikrofonu a větší doplňkovou výbavu - možnost in-line vstupu, kterou časem určitě využiji pro převod MC kazet do MP3, přídavný monomikrofon, který lze zaháknout za límeček a další příslušenství. Předností oproti plastové konkurenci je i kvalitní kovové zpracování.

Tyto přednosti bohužel sráží velice slabý reproduktor, zvuk není o moc lepší ani ve sluchátkách, vynikající kvalitu záznamu dostanete až po stažení do počítače. (I můj předchozí kazetový diktafon Olympus Pearlcorder S725 měl reproduktor mnohem kvalitnější.) Když jsem si četl recenze kritizující stručný návod, říkal jsem si, že ovládání určitě intuitivně zvládnu během pár minut. Chyba lávky. Menu je nejdříve velkou zkouškou trpělivosti a až se v něm po několikerém záchvatu bezmoci přece jen zorientujete, zůstává i nadále velkou zkouškou zručnosti. Škoda také blikající LED diody. Nevím, jak to výrobce napadlo. Standardně kontrolky při pořizování záznamu na diktafonu svítí. Tato informace byla sice v popisu, ale doufal jsem, že to blikání třeba nebude tak zběsilé. Ale když to vidím a představím si, že by mě někdo zpovídal, tak by mě blikající kontrolka připomínající "jsem tady" možná trochu znervózňovala, zatímco svítící světlo člověk většinou po chvíli přestane vnímat a povídá, jak kdyby na stole ani žádný diktafon neležel. Takže kontrolku už jsem vypnul a holt si budu kontrolovat, že je vše OK jen občasným kouknutím na displej.

Při celkovém hodnocení bych se vrátil k první větě. S výrobkem jsem spokojený, ale určitě z něj nejsem nadšený. Diktafony ve stejné cenové kategorii nechává v několika parametrech daleko za sebou, v některých lehce za sebou a v některých zase odchází poražen. Záleží na vašich prioritách.

• Shrnuto a podtrženo, sháníte-li diktafon pro každodenní nahrávání rozhovorů,přednášek, jednání atp., můžu V4Pro jednozna...

Zobrazit celou recenzi na www.instrumento.cz