Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Diktafony

Jak vybrat diktafon?

Diktafony jsou zařízení sloužící k záznamu zvuku, typicky hlasu. Hodí se k zaznamenávání myšlenek, rozhovorů apod. Při výběru bychom si tedy měli rozhodnout zda-li chceme přístroj analogový nebo digitální. Při volbě digitálního zařízení se poté řídit tím, jakou má diktafon kapacitu paměti a případně, jaké paměťové karty je možné používat. Dále jaká je doba provozu přístroje a zda-li nabízí výstup na sluchátka nebo vstup na externí mikrofon.

Rychlé odkazy:

Levné diktafony do 1000,- Kč
Diktafony s velkou dobou provozu
Diktafony s možností připojení sluchátek a externího mikrofonu
Diktafony s velkou integrovanou pamětí

Odkazy na diktafony osvědčených značek: Olympus, Philips, Sony

 

Jakou kapacitu integrované paměti potřebuji?

Integrovaná paměť je v přístroji k dispozici proto, aby bylo možné zaznamenávat i bez přítomnosti paměťové karty. Čím větší je tato paměť, tím delší může záznam být. Přibližně platí, že 1MB je roven jedné minutě záznamu.

 

Jak je to s dobou provozu?

Doba provozu udává, jak dlouho je přístroj schopen pracovat bez výměny baterií. Logicky čím delší je tato doba, tím lépe. Doba provozu se zpravidla pohybuje od 15 hodin do  25 hodin.

 

K čemu se vyplatí mít sluchátkový výstup?

Sluchátkový výstup umožňuje připojit k diktafonu sluchátka a poslouchat záznam s jejich pomocí, což je výhodné, pokud je kolem nás hluk a my bychom zvuk z vestavěného repráčku špatně slyšeli nebo bychom rušili své okolí. Tento výstup je zprostředkován nejčastěji konektorem jack 3,5 mm.

 

Potřebuji u diktafonu mikrofonní vstup?

Mikrofonní vstup nám umožňuje připojit k diktafonu externí mikrofon, což můžeme chtít z několika důvodů. Externí mikrofon je připojen kabelem, který může mít různou délku a my tak máme možnost mít mikrofon v určité vzdálenosti od diktafonu, což se nám může hodit. Dalším důvodem může být, že vestavěný mikrofon není pro naše potřeby dostatečně kvalitní nebo se nám z nějakého důvodu nehodí. Konektor pro připojení mikrofonu bývá nejčastěji jack 3,5 mm.

 

Vybrat Diktafon podle parametrů

 

 

Porovnat diktafony