Recenze TASCAM DR-05 V2

Ověřené recenze TASCAM DR-05 V2

Blek

Přidáno: 3. června 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Vcelku kvalitní zvuk za tu cenu
  • Snadné ovládání jednou rukou
  • rozměry a váha jsou kapesní
  • Při nahrávání je slyšet pohyb prstů na plastovém těle a cvakání tlačítek taky ruší nahrávku

+ Vcelku kvalitní zvuk za tu cenu
Snadné ovládání jednou rukou
rozměry a váha jsou kapesní

- Při nahrávání je slyšet pohyb prstů na plastovém těle a cvakání tlačítek taky ruší nahrávku, při snímání vzdálenějších zvuků docela šumí

Jan

Přidáno: 10. března 2018

• Výdrž baterie.
  • Málo čitelný display
  • Směřování mikrofonů není ideální pro nahrávání hovoru z blízka v hlučném prostředí. Lepší by byla konfigurace X/Y

Za tuto cenu dobrý pomocník na zaznamenávání koncertů, hudebních zkoušek atd. Display je pro mne málo čitelný. Pro nahrávání rozhovorů s blízka v hlučném prostředí by bylo směřování mikrofonů lepší řešení X/Y , jako má o něco dražší model Tascam DR-22WL. Mikrofony na stranách míří směrově příliš do stran a ne na metr před vás. Takto při blízkém rozhovoru v hlučném prostoru je zvukové pozadí příliš výrazné až přehlušující. Tento model má ovšem lepší výdrž baterie. U této cenové kategorie nelze čekat víc a tak za cenu lehce nad 2tis. Kč je to vyhovující pomocník. Kdo chce kvalitu ať kupuje Roland za 14tisíc.

Martin

Zakoupeno v Profi-dj.cz

• Bohaté možnosti nastavení
  • Věrnost zvuku
  • Malý displej - hůř čitelný

Tascam DR-05 je je výborný rekorder. Používám jej rovněž jako klasický rekorder místo tape decku když potřebuji něco nahrát z rádia například. Má regulaci vybuzení ( indikátory vybuzení ) Nahrávku lze odposlouchávat sluchátky a nebo zrovna přivést do zesilovače takže přesně slyšíte co nahráváte ať už ve sluchátkách a nebo repro monitorech.Max kvalita je 24/96 wav ale lze nahrávat i v mp3 od 32-320kbps. Trochu mě zarazilo že dílenské zpracování není moc dobré , je sice o dva levely výše než konkurenční ZoomH1 ale i tak.Zadní kryt na baterie mám prakticky jiné barvy což nechápu a navíc s nějakým protiskluzovým povlakem na kterém je vše vidět. Zbytek těla je naštěstí z normálního odolného plastu .Celkově mi to přijde jako by tam ten zadní kryt ani nepatřil.Součásti byla rovněž mikro sd karta a usb kabel s manualem.Všechno v pořádku , funkčně perfektní výrobek,obal a zabalení na úrovni , ale celkové provedení , dílenské zpracovaní bohužel tak nějak na úrovni tržiště let 1999 . Mrzí mě že to takhle píšu , ale nemůžu si pomoci.Tascam je solidní značka a nerozumím proč si nenechá vyrobit kvalitní výlisky.Kdybych to napsal jazykem náctiletých , tak bych napsal: "Tohle mi prostě hlava nebere a nebo se jedná o falzum".

Přidáno: 17. září 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

• kvalitní zvuk, množství funkcí

splňuje mé očekávání

Tomáš Kučera

Přidáno: 7. srpna 2017

Recenze byly výstižné.

vv

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Základní funkce jednoduše ovládané.
POměrně malý displej.

Ověřený zákazník Fajn-zvuk.cz

Martin

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v Fajn-zvuk.cz

Hodně muziky za málo peněz :)

Radek H

Přidáno: 15. července 2017

• Lehký
  • kvalita nahraného zvuku
  • paměťová (mSD) karta součásti balení
  • součásti balení není český návod
  • není český návod

Pěkný malý , celkem kvalitní rekordér, avšak pokud člověk neumí dobře anglicky (či jinou řeč) , bude mít nejspíše problémy s prvotním nastavením přístroje , jakmile se zjistí co a jak - je ovládání hračka.

J.

Přidáno: 22. dubna 2017

Zakoupeno v Kytary.cz

• výborná kvalita nahrávky; čekal jsem složité ovládání, ale je v pohodě; možnost napájení přes PC; za tu cenu dobrý materiál; líbí se mi i jednoduché efekty (Hall), který konkurenční Zoom nemá; snadné přetažení do počítače kabelem, který byl součástí balení
  • Drahé komponenty k dokoupení, ale dobrý je, že se rekordér akorát vejde do mého obalu od brýlí; možnost nahrát jen jednu stopu (nemožnost překrývání dalšími stopami)

Celkově jsem velmi spokojený. Dlouho jsem váhal mezi Tascamem a Zoomem a nakonec jsem rád, že jsem koupil tohle. Zoom je sice menší, což může být fajn, ale jinak je to proti tomuhle působí zpracováním více lacině. Zároveň jsou tady další funkce jako je třeba ladička nebo drobné efekty, což asi většina lidí nepoužije a upraví nahrávku až v PC, ale mně se to líbí

Přidáno: 17. února 2017

• Jede do 24bit/96k.
  • Line In do -4dBV, tj.s lehkým utlum.děličem jde připojit přímo na likový výstup pro nahrávání z jiného analogového zdroje (Gramofon,Radio).
  • Příjemné podsvětlení displaye(které v přítmí netahá oči), snadno ovladatelné, umí nahrávku ořezat, atd..

Zvuk je při zapojení LineIn -> LineOut (Jako monitor) líbivější a detailnější než při přímém spojení (Což je podezřele :-) jako by tam byl nějaký digitální efekt.
Ale pokud se nahrávka z LineIn ve Wav24/96k pustí na jiném zařízeni (24bit media playeru) tak zní stejně jako originál.

Takže to vypadá že líbivý efekt je jenom na LineOut a nahrávky se nedotkne. Což mi nevadí.

Občas se seknul při připojeni/odpojeni USB, ale po update FW se to už nestalo.

Ověřený zákazník Fajn-zvuk.cz

Michal Dušek

Přidáno: 31. ledna 2017

Zakoupeno v Fajn-zvuk.cz

• vestavěný reproduktor, např. oproti H1 je možnost okamžité kontroly i v terénu
  • přehledný displej pro základní nastavení
  • "peak" dioda
  • vložená mikro SD karta umožňuje dostatečnou dobu záznamu
  • externí výstup na sluchátka se dá využít jako vstup do videokamery nebo jiného záznamového zařízení a mít tak kvalitnější zvuk
  • vstup pro externí mikrofon je napájen
  • "peak" dioda by mohla být v jiné barvě, protože je poměrně blízko červené pro "record", ale chápu výrobce, že červená upozorňuje, každopádně by mohlo být přetečení výraznější, na druhou stranu při správně zkorigované úrovni ji vůbec nepotřebujete...

Pecka :-) Pro běžné natáčení videí, rozhovorů i jen záznam zvuku, audio nahrávky hudebních prvotin je víc než dostatečný

Přidáno: 8. ledna 2017

• Spolehlivy, skvele fungujici rekorder

Skvely zvuk. Spolehlivy, skvele fungujici rekorder. V2 ma lepsi zvuk nez V1 + tam pridali nejaky realtime efekty.

Ověřený zákazník AUDIOTEK MEGASTORE

Přidáno: 3. září 2016

Zakoupeno v AUDIOTEK MEGASTORE

• Kvalitní záznam, snadná a přehledná obsluha.
  • Velikost přístroje.

Nakupoval jsem cíleně po delším průzkumu. Věděl jsem do čeho jdu a mé očekávání se potvrdilo. Jsem spokojen.

Gridchaser

Přidáno: 29. srpna 2016

Zakoupeno v Kytary.cz

• zvládá i hlasité koncerty
  • řada nastavení - jak pro nahrávání tak přehrávání
  • jednoduchá a rychlá obsluha
  • přijatelná cena
  • možnost nastavení citlivosti mikrofonu
  • přiložená karta je má dostačující kapacitu pro nahrávání v CD kvalitě
  • zvuk nahrávky je trochu jakoby sušší, ale dá se samozřejmě posléze v počítači vyladit
  • zabudovaný reproduktor by mohl být větší a hlasitější, nicméně jako referenční postačuje

Za cenu cca 2670,- Kč jde o slušný přístroj k nahrávání zkoušek nebo koncertů. Jde o jeden z nejlevnějších rekordérů, který je schopný zvládat velké hlasitost bez zkreslení, ale lze s ním nahrát i tiché pasáže. Je malý, skladný, snadno se obsluhuje - v podstatě menu jako u mobilu :-).

Ověřený zákazník NEJLEVNĚJŠÍ OZVUČENÍ

• 4GB karta v ceně
  • spoustu možností nastavení
  • možnost napájení mikrofonu
  • rozměry

Vyhrál nad Zoom H1 kvůli více možnostem nastavení, které pro mě byli zásadní. Oproti Zoomu je ale výrazně větší, není to ovšem zas tak hrozné.

Randy

Přidáno: 17. května 2016

Zakoupeno v Kytary.cz

• Po bližším seznámení je ovládání i základní nastavení velmi jednoduché.
  • Nahrávky velmi čisté.
  • Bez problémů, bez zkreslení, zvládne i velkej bordel v malý zkušebně.
  • Plasťák.
  • Chybí mi v návodu lepší popis vhodnosti použití jednotlivých funkcí.
  • Jinak zatím nic.

Sympatické mobilní nahrávadlo s kvalitním čistým záznamem, Je nutné najít ve zkušebně místo, kde je zvuk správně "smíchaný" a pak už je to paráda.

Ověřený zákazník AUDIOTEK MEGASTORE

Cihelka

Přidáno: 15. listopadu 2015

Zakoupeno v AUDIOTEK MEGASTORE

• Mám jej krátce. Vybral jsem na doporučení kolegy.
  • Zatím jsem spokojen.

Za tu cenu splňuje očekávání.

Zoom H1n

Zoom H1n