Nejnovější recenze ze sekce Diktafony

Přidáno: včera, 07:08

• režim EZ- automatika
  • WiFi konektivita
  • není přiložení ochranné pouzdro

ZOOM H2n

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 19. srpna 2018

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• O.K.
  • Nevím o žádné.

Olympus VN-541PC

Olympus VN-541PC

Ověřený zákazník Eberry.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. srpna 2018

Zakoupeno v Eberry.cz

Vyzkoušela jsem zatím pouze zběžně, ale nahrává kvalitní zvuk (oproti mému očekávání příjemně překvapil) a jednoduše se ovládá (ani jsem nečetla návod a hned se mi podařilo pár věcí nahrát a pustit si je atd.). Může se k němu přidat externí mikrofon, nebyl s tím problém.

Antonín Baudyš Antonín Baudyš

Přidáno: 3. srpna 2018

• výsuvné integrované USB
  • pojistka proti náhodnému spuštění
  • navazuje na předchůdce
  • 4 GB ujdou
  • první se rozbil po půl roce: nepřipojil se k PC
  • druhý se rozbil po půl roce: deformoval zvuk nahrávky
  • třetí se rozbil po půl roce: odpojoval se od PC po 10 vteřinách

Dlouhé roky jsem používal vlajkovou loď Olympusu, kovového předchůdce a s těmito modely vidím, že trvanlivost a elektronická spolehlivost šla prudce dolů. Je na čase se ohlédnout po jiné značce?

Ověřený zákazník MUZIKER.cz léto

Přidáno: 9. července 2018

• dva kondenzátorové mikrofony
  • nevím o žádné

doporučuji pro vynikající přenos a pohodlné uchování zvukových nahrávek

Philips DVT 1200

Philips DVT 1200

Michal Bernáth Michal Bernáth

Přidáno: 1. července 2018

• Velikost a jednoduchost ovládání.
  • Špatná kvalita nahrávání. Záznam při zpětném přehrávání přeskakuje o jednu až dvě sekundy a nejde proto občas zjistit smysl věty řečníka. V praxi téměř nepoužitelný.

Sony ICD-BX140

Sony ICD-BX140

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 29. června 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• jednoduché ovládání, dobrý návod i v češtině

Přidáno: 23. června 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Velmi dobrý produkt pro běžné denní používání.

S.P.Y. REC28

S.P.Y. REC28

Ověřený zákazník Spyobchod.cz hony

Přidáno: 23. června 2018

Zakoupeno v Spyobchod.cz

• zatím se učít s diktafonem pracovat, první zkušenosti O.K.; později jistě přibudou další zkušenosti s využíváním;
  • výběr byl pro miniaturní rozměr diktafonu; budu se ale muset ještě probrat nastavením různých parametrů

O.K., doporučuji

Olympus LS-P1

Olympus LS-P1

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 18. června 2018

Zakoupeno v MALL.CZ

• plní všechny požadované funkce

Ověřený zákazník Kytary.cz Matyáš John

Přidáno: 15. června 2018

Zakoupeno v Kytary.cz

• Kvalitní mikrofon
  • ovládání
  • nekvalitní line-in

Žádný zázrak, ale za málo peněz hodně muziky.

Philips DVT 4010

Philips DVT 4010

Jakub Skyba Jakub Skyba

Přidáno: 13. června 2018

• Výdrž baterie
  • Hlasitost
  • Kvalita záznamu
  • Režimy záznamu (5 celkově - rozhovor, třída, diktování atd..)
  • Neomezená délka záznamu (dle baterie a kapacity)
  • Kapacita paměti
  • Jedna složka na přehrávání
  • Organizace (složky i menu viz dál)
  • Pokud nezamknete tlačítkem na boku, tak se může zapnout nahráváním podržením velkého červeného tlačítka.
  • Ovládání

Baterie je asi největší pozitivum - dost využívám diktafon i jako přehráváč mp3 a vydží x hodin. Málokdy ho nabíjím jen za účelem nabití, ale spíše abych nahrál nové písničky.

Co se týče druhého proti, už jsem opravdu pořídil hromadu nechtěných nahrávek.

Trochu mi vadí složkování - můžete nahrávat do 4 složek (nelze ani přes PC přidat další), do kterých lze umístit nahrávky jenom vlastním nahráváním, tedy nelze do těchto složek umístit nahrávku z PC, jiné složky apod. Pak je ještě pátá složka právě na "cizí" soubory, tedy písničky apod. Hlavně když máte nahrávek více, je v tom dost bordel potom, protože všechny se pojmenujou datem a časem a vyznej se v tom. Přejmenovat nelze a vyhledávání jsem nepochopil (že bych napsal jméno souboru a hledej, třeba číslo data, to ani náhodou). Ale dá se s tím žít.

Ovládání je trochu krkolomné a dlouho trvá odezva. Třeba vymazat soubor je terno - musíte podržet tlačítko delete 3 sekundy a vymazání trvá asi dalších 5. Proto mažu přes počítač. :D Posunout stopu o jednu dál je taky zjevná prodleva. Né že bych spěchal, ale je to jako jet za autoškolou. :-)

Co se týče kvality záznamu, tak mě vyhovuje, často nahrávám s přehrávačem v kapse nějaký rozhovor a jde né nejlépe, ale jde rozumět. Ještě jsem třeba nahrával ve škole přednášku (asi 15 m od učitele) a doma si udělal zápis, takže v pohodě.

Abych uzavřel, jsem s ním po roce používání spokojen a neprodal bych ho. Je to ale můj první a jediný diktafon, takže nemohu porovnat. Přednosti a negativa jsem napsal, jiná mě nenapadjí. Vzhled neřeším, praktické to je, párkát mi i spadl na zem a v pohodě.

Nastavení funkcí a ovládání: Složité
Olympus WS-853

Olympus WS-853

Ověřený zákazník MEGAFOTO.CZ NOVOTNÁ,PARDUBICE

Přidáno: 5. června 2018

Zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Má vše, co potřebujete, dobrý zvuk, jednoduché zacházení.

TASCAM DR-05 V2

TASCAM DR-05 V2

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Blek

Přidáno: 3. června 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Vcelku kvalitní zvuk za tu cenu
  • Snadné ovládání jednou rukou
  • rozměry a váha jsou kapesní
  • Při nahrávání je slyšet pohyb prstů na plastovém těle a cvakání tlačítek taky ruší nahrávku

+ Vcelku kvalitní zvuk za tu cenu
Snadné ovládání jednou rukou
rozměry a váha jsou kapesní

- Při nahrávání je slyšet pohyb prstů na plastovém těle a cvakání tlačítek taky ruší nahrávku, při snímání vzdálenějších zvuků docela šumí

S.P.Y. REC27

S.P.Y. REC27

Ověřený zákazník Spyobchod.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. května 2018

Zakoupeno v Spyobchod.cz

• slušná kvalita za příjemnou cenu

Přidáno: 28. května 2018

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Zakoupila jsem jako dárek - případnou recenzi mohu dodat později.

Zoom H6

Zoom H6

Antwerp Antwerp

Přidáno: 20. května 2018

• Kompaktní, šest vstupů, fantomové napájení na kondenzační mikrofony, dva typy mikrofonů v základním setu, monitor mixer, napájení na 4 x AA. Spousta dalších funkcí ale to bych musel opsat polovinu manuálu :-)
  • Dle vyjádření hlavního distributora nemožnost použít lithiové AA baterie, z důvodu jiné vybíjecí křivky než u alkalických baterií a NiMh. Bylo by fajn, kdyby do menu zařízení (pokud to je tedy vůbec proveditelné) přibyla v rámci aktualizace firmware třetí položka k výběru typu baterie.

Dle prostudování všech možných zdrojů na internetu snad ta nejlepší možná volba zařízení s poměrem kvalita/mobilita/cena. Je až nezkutečné, kolik funkcí se podařilo výrobci do zařízení natlačit. Pokud jsem chtěl do této doby vytvořit nahrávku, potřeboval jsem kromě mikrofonů i mixážní pult zvukovou kartu se čtyřmi vstupy i výstupy, počítač se vším příslušenstvím, co k němu patří (včetně multitrack softwaru+pluginy).
Zde je možné přímo v zařízení vše rychle a jednoduše namixovat a vyexportovat hotovou stereo stopu.
Další výhodou je možnost výběru buďto jednoduchého typu nahrávky pomocí dodaných mikrofonů a nebo kombinace těchto mikrofonů s Vašimi již zakoupenými mikrofony, čímž docílíte perfektního poměru jednotlivých zvukových stop téměř ve všech základních typech nahrávek.
Samozřejmě zde nechybí ani možnost jednotlivé stopy vyexportovat do PC, kdy si je pak můžete v pohodlí a podle potřeby domixovat.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Daimon798355

Přidáno: 27. dubna 2018

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

Jednoduché ovládání. Splňuje mé požadavky.

Ověřený zákazník Kytary.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. dubna 2018