Nejnovější recenze ze sekce Diktafony

Přidáno: 27. listopadu 2021

Zakoupeno v electronic-star.cz

obyčejný malý kazeťák pro zábavu, ale dostačující pro přehrání starých kazet, není to samozřejmě pro očekávatele Hi-Fi

Philips DVT8110

Esonic BR20

Ověřený zákazník Spyobchod.cz Jiri

Přidáno: 8. listopadu 2021

Zakoupeno v Spyobchod.cz

• jednoduchost pouzivani, je to prvni takova "hracka," kterou mam
  • kompatabilita
  • kvalita nahravani, jak diktafon, tak telefon pres Bluetooth
  • pomerne male zarizeni, silne asi jako 2 psaci tuzky, ale to je ucel daneho zarizeni
  • jednoduchy navod na pouziti - lide jej nectou a pak se divi, ze zarizeni nefunguje jak ma

Přidáno: 28. října 2021

Zakoupeno v electronic-star.cz

Poměr cena a výkon naprosto bez problémů.

HNSAT UR-08

HNSAT UR-08

Ověřený zákazník Špionážní technika Pavla

Přidáno: 25. října 2021

Zakoupeno v Špionážní technika

• zatím funkční , jednoduché ovládání.

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

Přidáno: 28. září 2021

(naposledy upraveno 24. října 2021)

• Velmi kvalitní záznam zvuku
Tascam DR-44WLB

Tascam DR-44WLB

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 27. září 2021

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Záleží na preferenci. Na trhu jsou vlastně jen dva výrobci. ZOOM a Tascam. Já preferuji Tascam.

Tascam DR-44WLB je vynikající, bohužel jsem podlehl omylu, že se jedná o nový, inovovaný produkt proti předchozímu modelu DR-44WL, který mám již notně opotřebený co se týče vnějšku, jinak ještě funkční. Proto jsem "novinku" vrátil. Používám rekordér již cca 6 let, výměna za nový, který je naprosto stejný by neměla smysl.

Ověřený zákazník MUSIC CITY martin

Přidáno: 12. září 2021

Zakoupeno v MUSIC CITY

za tu cenu výborná nahrávka

Ověřený zákazník MUZIKER.cz kulis

Přidáno: 7. září 2021

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• v této cenové relaci velmi dobrý zvuk nahrávek, snadné základní ovládání
  • chybí český návod
  • k plnému využití možností přístroje je potřeba si přečíst manuál v angličtině na stránkách výrobce
Olympus WS-853

Olympus WS-853

Emma Emma

Přidáno: 1. září 2021

• Praktické měkké ochranné pouzdro.
  • Praktické vysouvací USB pro přenos souborů.
  • Během nahrávání lze uzamknout tlačítka.
  • Možnost pořízení mnoha souborů. Zřejmě velká kapacita.
  • Možnost přehrávání nahrané nahrávky přímo na zařízení.
  • Součástí balení nejsou sluchátka ani mikrofon!
  • Baterie, které byly součástí balení, byly zcela vybité!
  • Nepřehledné menu. Horší ovládání.
  • Hlasitý zvuk tlačítek (nelze nastavit tichý režim)
  • V návodu chybí informace, jak ukončit a uložit nahrávku. Rovněž chybí informace o existenci složek. Na vše jsem musela přijít metodou pokus-omyl.
  • Chybí ukazatel využité kapacity.
  • Výrobce garantuje čistý zvuk bez šustění. V reálu je slyšet i spadnutí jehly a nahrávku to velmi ruší.
  • Mikrofon je na zařízení velmi nenápadný. Pokud jako já nejste technický typ, budete chvíli hledat, z které strany je.

Diktafon jsem si pořizovala pro potřebu nenápadného nahrávání (kontrola firem jako falešný zákazník). Avšak pro některé funkce (velikost zařízení, hlasitý provoz, nepřehledné menu, chybějící kabel s mikrofonem,...) je pro účely nenápadného nahrávání naprosto nepoužitelný!

Tascam DR-40X

Tascam DR-40X

Ověřený zákazník MUSIC CITY Jarda

Přidáno: 28. srpna 2021

Zakoupeno v MUSIC CITY

• Nahrávání 24 bit/96 kHz.
  • Velmi citlivé mikrofony s možností nastavení citlivosti náběru a pozice X-Y "stereo" nebo A-B "rozšířené stereo".
  • Možnost nahrávat 4 kanály současně. Zkoušel jsem jen vestavěné mikrofony (L-R) a jeden XLR vstup z elektroakustické kytary. Za mne dobrý.
  • Phantomové napájení externích mikrofonů 24V nebo 48V.
  • Napájení přes tři AA baterie nebo USB konektor, což v terénu pořeší powerbanka.
  • Možnost připojit dálkové ovládání - celkem se to hodí - každé zmáčknutí tlačítka či pohyb ruky po zařízení s velkou pravděpodobností bude na záznamu a to nechcete.
  • Poměrně intuitivní ovládání
  • Možnost - nutnost upevnění na stativ.
  • Sluchátkový/ linkový výstup.
  • Podsvícený displej a record tlačítko.
  • Robustní nikoli odolný. Logicky je to citlivé zařízení a vysoká vlhkost pro něj není.
  • Velikost SDXC karty může být až 128 Gb.
  • Solidní cena/ výkon.
  • Spousta dalších možností a funkcí, které nejsou vždy potřeba.
  • Baterie součástí balení.
  • Použité micro USB - musel jsem koupit kabel, to už se nikde nepoužívá :)
  • Podsvícené je pouze jediné tlačítko record a displej. Potmě při nahrávání například přírody to může být docela problém.
  • Je třeba koupit velkou SDXC kartu. Všude jinde už používám micro SDXC, ale zase se tak snadno neztratí :)
  • Vestavěný reproduktorek je z nouze cnost. Nečekejte přílišnou hlasitost ani kvalitu, ovšem předpokládám, že každý si vezme sluchátka. Na beep - spuštění nahrávání naprosto ok.
  • Nastavení kontrastu displeje je 1 - 20 přičemž 1 a 2 vám na tmavých plochách bude dělat pruhy a totéž s lépe čitelným textem udělá kontrast 7 - 20 ovšem pro změnu na světlé ploše mimo text. Text se stane nečitelným při kontrastu 12 - 20 (z pohledu čelně, nikoliv zboku). Implicitně je kontrast nastaven na "5" a zatím mi to naprosto stačilo.
  • V exteriéru se bez mrtvé kočky neobejdete, ale to se dá očekávat u takto citlivých mikrofonů. Osobně bych připlatil, kdyby byla mrtvá kočka součástí :) (rozumějte TASCAM WS-11)
  • Chybí jakékoliv pouzdro v balení a věřte, že pokud budete nahrávat venku, bude se hodit.

Každé zařízení má své výhody a nevýhody a co se líbí/ nelíbí jednomu, nad tím druhý může mávnout rukou. Každopádně vypíchnul jsem jen několik bodů, na které jsem si vzpomněl. Jinak jsem ze zařízení celkem nadšený.

Philips DVT1150

Esonic MQ-U310

Ověřený zákazník Spyobchod.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. srpna 2021

Zakoupeno v Spyobchod.cz

Zatím funguje asi jak má.

Přidáno: 4. srpna 2021

• jednoduchost ovládání
  • na magnetofonové kazety klasické, s přepisem na USB - zajímavá kombnace a perfektní využitelnost
  • možnost provozu na baterie, nezávislost, možnost práce venku
  • lehký a formátem v malých rozměrech, přenositelný, i pro záznam pro studium či knihovny a nebo k pořízení druhé kopie záznamu, či formátů digitálních
  • nízká cena, výborný poměr cena/výkon
  • možnost provozu na baterie / na adaptér ze sítě
  • záznam na MG kvalitní, přehrávání na repro i pro poslech hudby dostačuje, pohon je slyšet ale neruší
  • pochopitelně nelze očekávat kvalitu hi-fi, ale to u tak levného modelu jistě nikdo neočekává, takže za mne nevadí

Výborný kazetový magnetofon pro občasné neprofesionální použití, do domácnosti, k zaznamenání telefonátů či jako diktafon, nebo pro využití k studiu či do knihovny/studovny. Výhoda USB portu a přepisu nahrávky do MP3.
Pochopitelně častější bude volba pomocí MT k záznamu hlasu či podobných aktivit, ale kdo má rád MG kazety a používá je k archovaci, neprohloupí tímto nákupem.
Design výrobku připomíná klasické zavedené značky a ovládání je tím intuitivní, i bez návodu je možné obsluhu na poprvní pochopit (návod je přiložen).

Philips DVT6110

Philips DVT6110

Ověřený zákazník AB COM CZECH Michaela

Přidáno: 3. srpna 2021

• dobrá kvalita nahrávky
  • jednoduché ovládání, pokud už je vše nastavené
  • chybí návod. přiložen je jen velmi stručný obrázkový. na internetu jsem si stáhla podrobnější, ale ten je pouze v angličtině. výrobek má spoustu funkcí a možností, návod by se opravdu hodil.
  • bohužel není k diktafonu podpora ani u Philipsu
APT AK288A

Sony ICD PX240

Ověřený zákazník AB COM CZECH Michal

Přidáno: 16. července 2021

Zakoupeno v AB COM CZECH

• Hlavně jednoduché ovládání a nepříliš košaté menu. Druhou velkou výhodou jsou hmatem rozpoznatelná tlačítka pro ovládání potmě. Kvalitu nahrávky lze zlepšit dokoupením přídavného mikrofonu.
  • Diktafon brzy usíná, nutno ho probudit podržením 3 s bočního tlačítka.
  • Hledáte-li kvalitu nahrávacího studia, za tuto cenu hledáte marně.

Odolný jednoduchý přístroj, snáší denní nošení po kapsách.

Olympus VN-541PC

Olympus VN-541PC

Ověřený zákazník CZC.cz LeV

Přidáno: 15. července 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Diktafon používá nevidomý a tak přece jen trochu malá tlačítka, ale určitě si zvykne

Esonic MQ-U350

Esonic MQ-U350